Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Sławkowie

Działające w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej to wyjątkowe miejsce na mapie miasta, które rozpoczęło swoją działalność w 2021 r., łącząc zadania i doświadczenie Działu Kultury Dawnej MOK z nową funkcją skupioną na edukacji ekologicznej i ochronie środowiska oraz promocji walorów przyrodniczych Sławkowa.

CEEiK mieści się w zabytkowym budynku z 1870 r. Dzięki pozyskaniu przez samorząd Sławkowa wsparcia unijnego, w latach 2019 – 2021 realizowane były zadania inwestycyjne w ramach projektu "Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy – Miasto Sławków". Budynek został wyremontowany i przebudowany, dzięki czemu powstała nowa przestrzeń, wykorzystywana do działań edukacyjnych.
CEEiK zostało wyposażone w wyposażenie oraz sprzęt multimedialny zawierający treści wspomagające edukację przyrodniczą i promocję naturalnych walorów Sławkowa.

Zadaniem CEEiK jest także gromadzenie zbiorów historycznych, etnograficznych i archeologicznych związanych z historią, tradycją i kulturą Sławkowa oraz regionu.


Przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej działa również z powodzeniem Koło Historyczne skupiające pasjonatów historii Sławkowa i regionu.
Spotkania grupy odbywają się w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy.GODZINY OTWARCIA CENTRUM:

KWIECIEŃ - WRZESIEŃ

środa, czwartek 10:00 - 16:00
piątek 10:00 - 18:00
sobota, niedziela 11:00 - 18:00

PAŹDZIERNIK - MARZEC

środa, czwartek, piątek 10:00 - 16:00
sobota, niedziela 10:00 - 16:00

USŁUGI PŁATNE:

Zwiedzanie ekspozycji stałych:

normalny - 8,00 zł
ulgowy - 4,00 zł

Oprowadzanie po mieście (obsługa przewodnika) - 30,00 zł

Oprowadzanie po ruinach zamku (obsługa przewodnika) - 8,00 zł

Uwaga. Korzystanie z sali multimedialnej oraz ekspozycji przyrodniczych CEEiK bezpłatne.

Stacks Image 216


MIEJSKI OŚRODEK KULTURY
w SŁAWKOWIE

ul. Młyńska 14
41-260 Sławków© 2020 MOK Sławków Kontakt

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej …