Spektakl teatralny "Narty Ojca Świętego"

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Narty Ojca Świętego" w wykonaniu Teatru Ciut Frapującego z Pińczowa, który odbędzie się 25.11.2023
o godzinie 18:00 sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie, ul. Młyńska 14.

Bilety w cenie 20 złotych dostępne w serwisie kupbilecik.pl:
https://tiny.pl/c47b7 oraz w kasach Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie (ul. Młyńska 14 oraz Rynek 9).

Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerami telefonów: 728 735 074 lub 728 735 076.

Jerzy Pilch tworzy, na wzór "Rewizora", obraz prowincjonalnej społeczności postawionej w obliczu niespodziewanego wyzwania. Jest wódka, kiełbasa i pijackie śpiewy. Zwarta grupa małomiasteczkowej elity Granatowych Gór regularnie spędza ze sobą wieczory. Czas mija szybko wśród kolejnych toastów. Niezrównanym mistrzem picia jest Młody. W dyskusjach bryluje Profesor, niespełniony naukowiec i zagorzały miłośnik futbolu. Przy stole dotrzymuje im kroku Karol Adolf, miejscowy potentat mięsny, którego produktami zagryzają uczestnicy biesiady. Również burmistrz, Jan Nepomucen Wojewoda, nie wylewa za kołnierz. Tej nocy spokój całej grupki zostaje jednak zakłócony niespodziewanym pojawieniem się księdza Kubali. "Mam panom do zakomunikowania arcydyskretną wiadomość" - zdradza duchowny od progu. Powołując się na przeciek, pasterz Granatowych Gór wyjawia swoim słuchaczom nowinę: do miasteczka ma przybyć z potajemną pielgrzymką sam Ojciec Święty. Początkowo biesiadnicy nie dają wiary słowom księdza. Kubala już w przeszłości powoływał się na sentyment papieża do miejscowości, w której jeszcze przed wojną jeździł na nartach. Zaczynają się zastanawiać, co zmieni się w ich życiu, gdy słowa księdza tym razem się sprawdzą.

Jan Nepomucen Wojewoda – człowiek trzymający fason racjonalisty i cynika, w istocie napędzany emocjami w stopniu większym, niż sam chciałby to przyznać Młody.

Messerschmidt - niedoszły sportowiec zagłuszający gorycz niespełnień wyczynowym opilstwem i erotycznymi podbojami, niedościgniony stylista pijackiej frazy.

Komendant policji – człowiek rozpięty pomiędzy zdroworozsądkowym wątpieniem a irracjonalną wiarą w urzeczywistnienie niespełnialnego.

Ksiądz Kubala – formalnie duchowny, persona pretendująca do roli lokalnego demiurga, bałwochwalca niemieckiej motoryzacji, koneser trunków mocniejszych niż wino mszalne.

Profesor Chmielowski – osobowość, a raczej: osobliwość charakterologiczna - refleksyjny intelektualista i niestroniący od napitków zaczadziały kibic, w dodatku z nieheteroseksualnymi skłonnościami.

Mistrz Karol Adolf – prostolinijny, twardo stąpający po ziemi przedsiębiorca z wrodzonym talentem do robienia interesów poszukujący nobilitacji w towarzystwie lokalnej elity.

Joanna W Co Się Ubrać – dla której uwiedzenie Messerschmidta to jedyny dostępny w mieścinie erzac eliksiru młodości, i – paradoksalnie - czynnik wzmacniający małżeństwo.

Spektakl teatralny "Narty Ojca Świętego"


MIEJSKI OŚRODEK KULTURY
w SŁAWKOWIE

ul. Młyńska 14
41-260 Sławków© 2020 MOK Sławków Kontakt

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej …